Ми знаходимось

Семінар «Метод CLIL: предметно-мовне інтегроване навчання як один із шляхів до успішного уроку».

13 грудня 2018 року у Комунальному закладі «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області» для вчителів іноземних мов міста Полтава відбувся семінар «Метод CLIL: предметно-мовне інтегроване навчання як один із шляхів до успішного уроку». Директор школи Гринь І.М. привітала учасників семінару та познайомила з історією одного з найстаріших та найвідоміших навчальних закладів Полтави. А заступник директора з навчально-виховної роботи Вовченко О.М. провела практичне заняття, на якому вчителі спробували вивести формулу успішного уроку, поділилися родзинками свого досвіду та познайомилися з методичними принципами уроку CLIL. Увазі присутніх було запропоновано ціла низка уроків CLIL: у 2-Л класі урок з англійської мови та природознавства «Лиха тому зима, у кого кожуха нема» (Гринь С.С., учитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист; Таскіна Л.Л., заступник директора школи,учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист); у 7-Л класі урок з англійської мови та основ здоров'я «Здоровим сьогодні бути модно!» (Любченко Т.С., учитель англійської мови, спеціаліст І категорії; Ребрик Т.О., учитель біології та основ здоров 'я, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист); у 7-А класі урок з англійської мови та фізики «Світ повний звуків» (Киричок Л.Д., учитель англійської мови, спеціаліст першої категорії; Олефіренко С.І., учитель математики, спеціаліст вищої категорії); у 8-Н класі урок з німецької мови та геометрії «Один день із життя скаутів» (Чернорук А.О., учитель німецької мови, спеціаліст першої категорії; Гончарова Г.С., учитель математики, заступник директора школи , спеціаліст вищої категорії, учитель-методист); у 11-А класі урок з англійської мови та геометрії «Математика - це мова, якою написана книга Всесвіту» (Мошенець О.Г., учитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії; учитель-методист; Голуб А.М, учитель математики, спеціаліст вищої категорії, старший учитель). 
Завершився семінар інтелектуальною рефлексією, під час якої учасники семінару працювали в експертних групах над міні-проектами «Іноземна мова + фаховий предмет = CLIL» та отримали безліч нових ідей під час «Ярмарку уроків за методикою CLIL».
Цей семінар ще раз довів, що вислів великого педагога В. Сухомлинського "Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня" актуальний і сьогодні, хоча з тих пір минуло вже майже століття. Та лише вислів… Методи, прийоми і засоби навчання змінилися, розроблено нові технології навчання. Завдання сучасного вчителя брати їх на озброєння і втілювати в життя на своїх уроках. Адже їх ефективність залежить від свідомості вчителя+бажання працювати+зацікавленості+високої підготовки до уроку+ самоосвіти. Тож, всім учителям - творчого натхнення, самореалізації, успіхів! А учням - цікавих уроків і міцних знань!

    

    

                                                               

http://pedpresa.com             http://mon.gov.ua             http://zno-kharkiv.org.ua/            

Якщо ви маєте запитання ви можете скористатись зворотнім звязком