Ми знаходимось

Тиждень української мови, літератури та зарубіжної літератури

Упродовж тижня з 18 по 22 лютого 2019 року в КЗ "Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3" в рамках проведення Тижня української мови, літератури та зарубіжної літератури відбувалася низка пізнавально-інтелектуальних та творчих заходів. 
Учнi 5-7-х класiв 18 лютого активно долучилися до мовознавчої квест-гри "У царствi рiдноi' мови", яку пiдготували та провели учнi 8-К класу на чолі з Демченко Л.О. Кожна команда вдало пройшла сiм станцiй, а також учасники показали творчi номери. 
19 лютого відбулася зустріч 10-класників з викладачами ПНПУ ім.В.Г.Короленка на запрошення Чичкало І.Л., заступника директора з навчально-виховної роботи. Під час мистецької імпрези "Геніальна література живе вічно" Ніколенко О.М., завідувач кафедри світової літератури, доктор філологічних наук, заслужений діяч науки й техніки України, на засіданні круглого столу з теми "Культура й література Японії" познайомила присутніх з особливостями мистецького розвитку даної країни. Орлова О. В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури, розповіла про напрямки та специфіку дитячої літератури ХХІ ст.
Учителем Головко О.В. у вівторок було проведено й інтелектуальну гру для учнів 9-А та 9-К класів "Чи знаєш ти міфи?" Під час виконання різноманітних завдань учні продемонстрували глибокі знання з теми "Античність", пригадали давньогрецьких богів та героїв, проявили кмітливість, акторські та ораторські здібності. Учні ж 10-11 класів разом з Тихоненко Н.І. долучилися до перегляду постмодерної лірико-мистецької драми за мотивами повісті М.Коцюбинського "Тіні забутих предків", поставленої творчим простором "І.Гра". Пронизлива сучасна вистава, де мінімум слів, максимум акторської гри, рухів, музики, образів і почуттів!
20 лютого учнi 6-Н класу, окрилені наставником Демченко Л.О., виступили перед молодшими школярами з iнформацiйно-розважальною програмою "Мовознавча мозаїка", де звучав Гiмн українськiй мовi, було названо 15 цiкавих фактiв про неї, проведено мовнi iгри: "Складовий аукцiон", "Мовна плутанина", "Веселi рими" та "Цiкава буква". Учителем Науменко О.М. було проведено мовознавчий турнір між учнями 8-х класів, де діти змагалися на кращого знавця фольклору, продемонстрували прекрасні артистичні здібності в інсценуванні гуморесок. А дев'ятикласники разом з учителем Тихоненко Н.І. долучилися до тренінгу "Практична медіаграмотність", який проводився в Полтавській обласній бібліотеці ім.І.П.Котляревського. Учні 
вчилися компетентно аналізувати будь-які повідомлення в мас-медіа та створювали власний медіапродукт. Уміння критично оцінювати інформацію, відрізняти фейковий матеріал та маніпулятивну брехню від достовірних фактів.
21 лютого учні 5-х і 6-х класів разом з учителем Тихоненко Н.І. вирушили в космічну подорож у пошуках національних скарбів.
У секретній лабораторії юні дослідники розкривали таємниці споконвічних ціннностей народу: різнобарвність рідного слова та фольклору, духовну та мистецьку спадщину, милозвучність української пісні. 
За ініціативою директора школи, натхненника творчої родини кафедри української мови, літератури та зарубіжної літератури, Гринь І.М, у четвер відбулася й літературна кав'ярня "Симфонія натхнення", присвячена Дню рідної мови. Учні мали змогу прочитати свої вірші і прозові доробки одноліткам, учителям та запрошеним гостями. До мистецького заходу долучився і випускник Полтавської спеціалізованої школи №3, Кудряшов Г.О., кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ПНПУ ім.В.Г.Короленка, який поділився враженнями від творів юних літераторів, порадив дітям і надалі розкривати багатогранність власного таланту.
22 лютого учителем Науменко О.М. було проведено квест "У пошуках однорідних членів речення" з учнями 8-Н класу. Під час повторення теоретичного матеріалу діти пройшли станції "Павутинка правил" та "Синтаксична мозаїка".
На зупинці "Мудрий редактор" та "Доведи думку" згадували про творчість Т.Г.Шевченка, М.Драгоманова, представників української діаспори. Учні активно та творчо працювали, виконуючи практичні завдання. Узагальнюючи вивчену тему, діти долучилися до творчого етапу: створювали рекламу-слоган "Говори українською".
"Невідомий, усім знайомий І.П.Котляревський" - під такою назвою 22 лютого пройшов музейний урок для учнів 8-К та 9-Б класів. Екскурсовод Скриль В.І. цікаво та пізнавально розповіла про історичний період розвитку нашої держави 18- початку 19 ст., про маловідомі факти життя та творчості Івана Петровича.
На зустріч з учнями 8-Н, 9-А і 9-К класів завітала випускниця нашої школи Луньова Т.В., доцент кафедри англійської та німецької філології ПНПУ, член Національної спілки письменників України. Пані Тетяна познайомила дітей з власним творчим доробком і презентувала есей "Те, що можна намалювати аквареллю". Письменниця зауважила, що саме книга має здатність об'єднувати однолітків, дітей та 
батьків. 
Єдина ж родина однодумців КЗ "Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3" завжди радіє успіхам кожного учня, формує інтелектуальних та національно свідомих особистостей.
Наталія Тихоненко

  

http://pedpresa.com             http://mon.gov.ua             http://zno-kharkiv.org.ua/            

Якщо ви маєте запитання ви можете скористатись зворотнім звязком